viața în armonie cu natura, eliberarea de concepțiile corporatiste și comerciale, explorarea spirituală

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  InregistrareInregistrare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  ConectareConectare  

Distribuiți | 

KrafTu: album si interviu

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
dagmar

Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 27/08/2008

MesajSubiect: KrafTu: album si interviu   Dum Feb 01, 2009 12:46 am

1 Play (prod. de Mitza)
2 Fobia de perfectiune (prod. de Dricu)
3 Viata ca-n filme (prod. de Watavu)
4 Muzica (prod. de Dricu)
5 Stari de spirit (prod. de Watavu)
6 Pause (prod. de Dricu)
7 Observ (cu Lecart) (prod. de Dricu)
8 Traieste clipa (prod. de Mef15to)
9 Pas cu pas (prod. de Dricu)
10 E prea tarziu (prod. de XPL)
11 Teorie vs. Practica (prod. de Nostradamus)
12 Vinovat(cu ViolLent) (prod. de DFB)
13 Puzzle (prod. de Dricu)
14 Programul (prod. de XPL)
15 In club(cu Dricu) (prod. de Dricu)
16 Stop (prod. de Dricu)
17 BONUS

PENTRU A ASCULTA PIESE NOI CKICK PE POZA sau: http://www.myspace.com/kraftu
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
dagmar

Numarul mesajelor : 18
Data de inscriere : 27/08/2008

MesajSubiect: Re: KrafTu: album si interviu   Dum Feb 01, 2009 12:47 am

Interviu KRAFTU - 1 februarie 2009

dagmar : Salut ! Iti multumesc ca ai acceptat sa dai acest interviu !

KrafTu : Este placerea mea !

dagmar : As vrea sa iti spun ca acest interviu a fost cerut de catre cei care iti asculta muzica chiar de cand ai anuntat promo-ul albumului, deoarece au vrut sa te cunoasca mai bine. Pentru ei, spune-ne te rog cate ceva despre KrafTu…

KrafTu : KrafTu este o masca pentru Popescu Dan Florin, nascut in Craiova, pe 4 martie.
Sunt elev momentan si ma ocup destul de mult de muzica ; este pe primul plan.

dagmar : Sa incepem prin a discuta despre albumul « Puzzle » care a aparut de curand. Poveste-ne, te rog, despre « elementele acestui puzzle ».

KrafTu : Pe album sunt bucati din viata mea, diferite filme, momente, trairi. Este ego-rap, ce-am simtit, am scris. Albumul este chill, mie imi da o stare de bine, ma bine dispune, este adevarat ca sunt si piese triste pe care le ascult si ma linistesc. Pe album am colaborat cu Dricu, atat MC cat si producator, cu ViolLent, Lecart. De productie s-a ocupat Dricu, Watavu, Mef15to, XPL si Mitza.

dagmar : Coperta albumului a fost foarte laudata. Poveste-ne si despre ea.

KrafTu : Coperta este facuta de Phane din Bucuresti si e foarte tareee, mai e ceva de zis ?
S-a semnat omu’ acolo, piesa bonus de pe album e produsa tot del el, dar am fost eu hater si n-am mai scris, piesa bonus este « De azi de maine » cu Loyal si Lecart.

dagmar : Desi ai mai raspuns la aceste intrebari, mai spune-ne o data de cum se poate achizitiona albumul atat in Craiova, cat si in restul tarii? Si vorbeste-ne putin si despre promovare…

KrafTu : Albumul costa 15 RON si este disponibil de o saptamana. Cei din Craiova il pot cumpara de la mine si cei din alte orase il vor primi prin posta, contactandu-ma la adresa de mail/yahoo hh_kraft. Despre promovare…ce sa zic, a fost destul de raspandita vestea pe internet, in cateva zile au facut piesele oferite 10.000 de ascultari pe www.myspace.com/KrafTu . Am vorbit cu Brugner si in curand o sa filmez pentru Urban Groove, deci toata lumea sa fie cu ochii pe net, tv si alte astea.

dagmar : Revenind la artistul KrafTu. Poveste-ne cum te-ai hotarat sa iti alegi acest « nume de scena ».

KrafTu : Pe Kraft l-am cunoscut in generala cand faceam germana, kraft = putere, si imi placea cum suna. Bine ca dupa am vrut sa schimb numele, sa caut numele potrivit. Am caut ce am cautat si am ramas la KrafTu.

dagmar : Revenind la pasiunea te pentru muzica. Care a fost primul tau contact cu hip-hopul?

KrafTu : Eu n-am inceput ca toti reparii cu Das Efx si Pete Rock, am ascultat vremurile alea in timpurile astea si nu ma atrag; eu am inceput sa ascult cu 50 Cent si am ramas fidel, sunt fan, m-a marcat foarte tare Nas si Quan – Just a moment.

dagmar : Si primul contact cu « microfonul » ?

KrafTu : Primu contact cu un microfon… de calculator l-am avut de mult, nu stiu exact cand, dupa am tras pe un microfon mai bun, dar nu profesional. Acum sunt cu oamenii mei in Laborator. Eu sunt constient ca am evoluat ca mc, ca om m-am schimbat deci totul este bine, pana acum.

dagmar : Ce mai asculti acum? Ce am putea regasi in playlistul tau?

KrafTu : Ascultam mult hip-hop romanesc, acum nu prea; in playlist am Blue si Exile, 50, Murs, Atmosphere, Andre the Giant. MASTA ACE, Punch N’Words, ceva de genu.

dagmar : Craiova. Reprezinti miscarea. O parere personala despre hip-hopul craiovean ?

KrafTu : In Craiova exista miscare, nu exista atat de multa sustinere cum ar trebui, dar este miscare, pana acum CIA au dovedit ca au un public numeros si galagios, tot respectul.

dagmar : Despre hip-hopul romanesc ce crezi ?

KrafTu : Hip-hopul la noi e bun, asta care e, lumea asculta, dar parca apar prea multi si PROSTI, ca de exemplu nu am nimic cu unu care apare acum si rupe gura targului, tot respectul aici.

dagmar : « Laboratoru’ »… ce reprezinta acest proiect pentru tine ?

KrafTu : Laboratoru’… AICI se face treaba, mai multe detalii la vremea lor, urmeaza ceva tare, o surpriza placuta din laborator. Albumul lui Mutu a fost primul scos din laborator, dupa a urmat al meu, « Puzzle », vine si albumul Nostradamus, album Viollent. Nu stiu date, nimic.

dagmar : Ca tot ne-am intors la album, cum ti s-a parut ca a fost primit pana acum?

KrafTu : Muzica se asculta, nu se cumpara, asta pot zice, degajat. Sa vedem cum o sa fie la concerte, nimic concret pana acum, dar am un plan. A fost primit ok, pot zice.

dagmar : Cam cand va avea loc lansarea si la ce locatie te-ai gandit ? Invitati vor fi ?

KrafTu : M-am gandit, am un plan, nu stiu daca o sa se lege ceva, dar eu incerc, nu pot sa zic nimic concret. In Craiova cluburi care sa fie si ok si sa si accepte un concert nu prea sunt, dar daca o sa reusesc sa organizez ceva frumos intr-un club tare sper ca toti « reparii », ascultatorii sa vina, altfel nu sunt solutii, daca nu e public, NU VOR FI CONCERTE.

dagmar : Am ajuns la sfarsitul acestui interviu. Spune-ne la ce ne putem astepta in viitor de la artistul KrafTu ?

KrafTu : De la un album fooarte tare, eu merg mai departe, muzica fac din placere, nu din obligatie sau alte chestii. Nu scriu asa aiurea, nu fac o piesa pentru ca trebuie sa scot un material, scriu cand am inspiratie pe beaturi cu feeling.

dagmar : In final, un mesaj pentru cei care au avut curiozitatea sa afle mai multe despre tine !

KrafTu : Va multumesc pentru suport si pentru feedback, conteaza. Iti multumesc si tie dagmar pentru interviu.

dagmar : Si eu iti multumesc pentru raspunsuri si sper sa ne auzim si la urmatorul proiect ! Succes in continuare !

KrafTu : Salut ! Ne auzim la concerte, pe strada, la bere, pe net, la telefon.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Taboo

Numarul mesajelor : 49
Varsta : 28
Data de inscriere : 18/10/2007

MesajSubiect: Re: KrafTu: album si interviu   Vin Feb 13, 2009 9:11 am

eu credeam ca e mai mare. cica e inca elev. bv lui. l-am ascultat pe myspace, e bun. eu n-aveam talent in liceu:))
bai ce le are phane cu grafica Very Happy
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.myspace.com/alextaboo
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: KrafTu: album si interviu   

Sus In jos

KrafTu: album si interviu
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» interviu cu un alien :X
» ADOPTIA / PRO SAU CONTRA?
» Tuba Büyüküstün articole / stiri / noutati
» Murat Yildirim _ poze
» Carte de oaspeti! Forumiste din Prahova-Ploiesti!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Muzică :: Hip-Hop-
Mergi direct la: